اصول-مدیریت-کلاس-درس

24 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 2 دقیقه

مقدمه مدیریت کلاس

00:00:00

رایگان

در این دوره آموزشی قصد داریم مبحث اصول مدیریت کلاس درس را به شما عزیزان آموزش دهیم. در دوره پیش روی ما به شما تئوری‌ها و تکنیک‌هایی را معرفی می‌کنیم که به کارگیری آنها باعث تغییر محیط کلاس و پیشرفت عملکرد دانش‌آموزان می‌شود. با ما همراه باشید.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

تعداد ویدئو: 23

در دوره ویدیویی «برقراری ارتباط با اعتماد به نفس» با آموزش‌های Jeff Ansell نویسنده و سخنران برجسته کانادایی همراه ما باشید. داشتن اعتماد به نفس همواره یک ویژگی ارزشمند برای افراد بوده و در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به عنوان فاکتوری تأثیرگذار در ارتباطات محسوب می‌شود. Jeff Ansell که سال‌ها در زمینه تکنیک‌های برقراری ارتباط و فنون سخنوری مطالعه، تحقیق و تدریس کرده است در دوره پیش‌روی به بیان ویژگی‌های یک سخنران خوب، نکات سخنرانی، راهکارهای کنترل اضطراب، تقویت اعتماد به نفس و بسیاری موارد دیگر می‌پردازد. او معتقد است اساس داشتن یک سخنرانی خوب و تأثیرگذار بر پایه چند فاکتور کلیدی استوار است که ارتباط چشمی، مکث کردن، آرامش، زبان بدن، باور به گفته‌های خود، تمرکز بر روی پیام‌ها و استفاده از کلمات و عبارات تأکیدی از جمله این فاکتورها به حساب می‌آیند. شما به عنوان یک سخنران با رعایت و اجرای درست و به موقع این نکات بدون شک موفق خواهید بود. داشتن اضطراب هنگام سخنرانی برای عموم، امری کاملا طبیعی است اما باید دقت داشت که این اضطراب حساب شده باشد. اضطرابی که یک سخنران حین صحبت کردن برای حضار دارد به اشکال مختلفی می‌تواند خود را نشان دهد که قورت دادن آب دهان و حرکت کردن‌های بی‌هدف و غیرارادی از این جمله‌اند. این فشار که باید هنگام صحبت کردن عالی باشید را از خود دور کنید و تمرکزتان را بر روی گفته‌هایتان قرار دهید زیرا مهم‌تر از شما، پیام‌هایی است که قصد انتقال آنها را دارید. در ادامه امیدواریم با تماشای ویدیوهای غنی و ارزشمند این دوره به سطح مطلوبی از اعتماد به نفس و اطمینان از خود دست یابید.

مدیریت-موثر-گروه

مدیریت-موثر-گروه

تعداد ویدئو: 21

در دوره «مدیریت موثر گروه» با ما همراه باشید تا با رموز مدیریت موفق و چگونگی ارتباط با اعضای گروه آشنا شوید. اگر شما رهبری یک گروه با حضور تعدادی از افراد مختلف را برعهده دارید باید نحوه ارتباط برقرار کردن با آنها را برای دستیابی به اهداف خود فرا بگیرید. در یک گروه مجموعه‎ای از افراد با خصوصیات شخصیتی گوناگونی گرد هم جمع شده و برای کسب بالاترین میزان بهره‌وری به هدایت و مدیریت یک فرد مقتدر نیاز دارند. از نکات اصلی رهبری یک گروه، مشخص کردن اهداف تیم برای اعضای آن می‎باشد که به وقت و انرژی صرف شده برای انجام کارها جهت می‎دهد. هدف‌ها باید به گونه‎ای انتخاب شوند که دقیق، قابل اندازه‌گیری و همچنین قابل دستیابی باشند. عامل دیگری که پس از مشخص نمودن اهداف گروه اهمیت بالایی دارد انگیزه بخشیدن به تیم است. انگیزه‌ دادن توسط مدیر باعث می‎شود تا کارکنان با انرژی مضاعف به انجام امور بپردازند و دچار خستگی و فرسودگی شغلی نشوند. از دیگر اقدامات ضروری برای مدیریت گروه نیز می‎توان به شناخت کامل نقش‎ها و وظایف، تفویض اختیار براساس شایستگی، برقراری روابط اجتماعی خارج از محیط کاری، تقدیر از کارکنان و پاداش دادن به آنها اشاره نمود. البته نباید فراموش کرد که یک رهبر باید همواره در حال یادگیری باشد و با ارتباط پیوسته با تحقیقات و تکنولوژی، دانش خود را در زمینه مدیریت گروه افزایش دهد. ما نیز در این مجموعه آموزشی تصمیم داریم شما عزیزان را با مفاهیم اصلی و نحوه مدیریت مؤثر یک گروه آشنا کنیم تا به موفقیت‎های بلند‌ مدتی در مدیریت گروه خود دست یابید. با ما همراه باشید.

اصول-مدیریت-کلاس-درس

اصول-مدیریت-کلاس-درس

تعداد ویدئو: 24

در دوره ویدیویی «اصول مدیریت کلاس درس» با ما همراه باشید. مدیریت کلاس درس و کنترل دانش‌آموزان یکی از اصول اساسی در آموزش و به نوعی مهم‌ترین دغدغه معلمان است. به همین منظور معلم‌ها باید قوانین ثابتی را از نخستین روز سال تحصیلی وضع نمایند و تا آخرین روز نیز به آنها پایبند باشند. پیش‌بینی رفتار دانش‌آموزان و مقابله با رفتارهای نامناسب آنها، وضع قوانین مهم کلاس درس، مدیریت زمان و افزایش سطح کیفی و بازدهی آموزش از موارد مهم و بحث‌برانگیز در کلاس است که معلمان باید توانایی مدیریت آنها را داشته و به بهترین شکل آن را اجرا نمایند. امروزه کلاس‌های درس نقش بسزایی در تربیت و رشد فرهنگی دانش‌آموزان دارند بنابراین هیچگاه نمی‌توان نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بود. در این دوره Aaron Quigley، نویسنده و خالق متدهای مدیریت کلاس و روش‌های تدریس به صورت مرحله به مرحله تکنیک‌های آموزشی و شیوه‌های مدیریت کلاس‌ درس را بیان می‌کند و شما را با راهکارهای وضع قوانین، کنترل محیط کلاس، رفتار دانش‌آموزان و افزایش سطح یادگیری آنها آشنا می‌نماید. شما با به کارگیری این روش‌ها به سادگی می‌توانید محیط کلاس خود را کنترل نموده و دانش‌آموزان را در مسیر موفقیت همراهی ‌نمایید. امیدواریم از این دوره آموزشی نهایت استفاده را ببرید.