آموزش صحیح گرم کردن بدن

9 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 15 دقیقه

گرم کردن ساق پا

00:01:51

رایگان

در این ویدیو قصد داریم شما عزیزان را با نحوه صحیح گرم کردن ساق پا آشنا نماییم. برای این کار روبروی دیوار در فاصله چند سانتی متری از آن بایستید. یک پا را جلو گذاشته به گونه‌ای که انگشتان آن با دیوار تماس پیدا کند. در این حالت پای دیگر به صورت صاف عقب می‌ماند. تا جایی که قابل تحمل است با ساق پا به سمت جلو فشار وارد کنید. حالا می‌توانید پاهایتان را جابجا نمایید. این حرکت را برای هرپا به مدت 10 الی 30 ثانیه انجام دهید.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

آموزش-یوگا

آموزش-یوگا

تعداد ویدئو: 209

در دوره ویدیویی «آموزش یوگا» قصد داریم شما علاقه‌مندان را با برخی حرکات این ورزش محبوب آشنا نماییم. با نگاهی به تاریخچه ورزش یوگا و با توجه به منابع به جای مانده از تمدن‌های کهن بسیاری از محققان قدمت آن را به بیش از دو هزار سال پیش و به سرزمین هندوستان نسبت می‌دهند. اولین اثر مکتوب در رابطه با یوگا کتابی با نام یوگا سوتره‌های پتنجلی است که در ایران با نام هستی بی‌کوشش ترجمه و به چاپ رسیده است. معنی واژه یوگا در زبان سانسکریت یکپارچه‌سازی و یگانگی می‌باشد و علاوه بر این مفاهیمی همچون یگانگی، کنترل کردن (امواج ذهنی)، نظاره کردن (خودشناسی) را نیز در بر می‌گیرد. این ورزش در حقیقت ابعاد فلسفی وجود آدمی را با هستی پیوند زده و از طریق تقویت روح انسان آن را به آفریننده هستی نزدیک‌تر می‌‌کند تا فرد به درک روشنی از خود و خدای خود دست یابد. این معرفت شهودی در پی سلوکی عاشقانه تسلط فرد بر قوای تن، احساسات و افکار را به همراه خواهد داشت و به این طریق می‌توان از سیطره تغییرات احساسات و نگرانی‌های فکری خارج و به عمق قلب، جایی که تلاطمات فکری در آن جایی ندارد راه یافت. یوگا از سبک‌های مختلف و متعددی تشکیل می‌شود که از معروف‌ترین آنها می‌توان به هاتا، آشتانگا، بیکرام، آناندا، شیوانادا، آنوسارا، وینیاسا، آینگار و کندالینی اشاره نمود. علاوه بر همه این موارد قطعا نمی‌توان از فواید و تأثیرات مثبتی که این ورزش بر روی جسم و روح انسان می‌گذارد چشم‌پوشی کرد. عواملی همچون تقویت تمرکز، روشن بینی، قدرت تخیل، خلاقیت، اعتماد بنفس، مثبت گرایی، کاهش روند پیری، استرس و... که همگی در کنار یکدیگر یوگا را به یکی از آرامش‌بخش‌ترین ورزش‌های دنیا تبدیل نموده است. رژیم غذایی در یوگا به سه گروه مواد غذایی راجاسی، تاماسی و ساتویک تقسیم بندی می‌شود که گروه راجاسی شامل مواد غذایی غیرگیاهی و پرانرژی، ساتویک مواد غذایی گیاهی با چاشنی کمی از ادویه و گروه سوم تاماسی به صورت ترکیبی از دو گروه قبلی می‌باشد. ساتویک گروه غذایی توصیه شده توسط یوگی‌هاست. آنها معتقدند این مواد غذایی احساس سبکی و تعادل در بدن آدمی ایجاد کرده و در کنار گوارش آسان به تعادل هورمون‌های بدن کمک می‌کند. در دوره پیش‌روی آموزش برخی از حرکات یوگا از جمله حرکت صندلی، مثلث، کبرا، هلال ماه، پیچ ساده، عقاب و هرم را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. پس فرصت را از دست نداده و با ما به تماشای ویدیوهای آموزش یوگا بنشینید.

آموزش تی آر ایکس

آموزش تی آر ایکس

تعداد ویدئو: 25

در دوره ویدیوی «آموزش تی آر ایکس» با ما همراه باشید. تی آر ایکس "Total Resistance Exercise"، یک فرم متمرکز از آموزش تعلیق است که از وزن بدن برای ایجاد قدرت، تعادل، انعطاف‌پذیری و ثبات به طور همزمان استفاده می‌کند. هیچ گونه کشی در این وسیله ورزشی بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم است. فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود، می‌تواند هرگونه حرکات و تمرینات کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر انجام دهد. حامیان آموزش TRX ادعا می‌کنند که این دستگاه می‌تواند تحرک و ثبات را بهبود بخشد، نتایج بهتر متابولیک را افزایش دهد و از شل شدن عضلات و ماهیچه‌ها جلوگیری کند. طراح و سازنده دستگاه ورزشی TRX رندی هِتریک "Randy Hetrick" نام دارد. وی 19 اکتبر 1967 در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. رندی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در سال 1987، 14 سال به عنوان کاپیتان نیروی دریایی به سراسر جهان سفر کرد. او در حرفه خود به عنوان یک کاپیتان عملیاتی واحدهای SEAL نخبگان، پیشرفت کرد و در آنجا به دنبال روش‌هایی برای حفظ وضعیت جسمانی در طول ماموریت‌های سخت و غیرممکن بود. از آنجایی که تمرینات طاقت‌‌فرسای نیروی دریایی به عنوان یکی از سخت‌ترین کارهای فیزیکی در دنیا شناخته شده است، آن‌ها همیشه باید از نظر آمادگی جسمانی در اوج باشند و به دلیل محدودیت مکان و عدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی نمی‌توانند به خوبی تمرین کنند. همین مسئله رندی هتریک را به فکر انداخت تا وسیله‌ای طراحی کند که با هدف تقویت، استقامت، قدرت بدنی، تعادل، انعطاف‌پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد. کاپیتان عملیات ویژه در شرکت Fitness Anywhere، امکانات نوآورانه‌ای را برای آموزش کنترل وزن و برنامه‌های ورزشی ویژه ارائه می‌دهد که به عنوان سیستم یکپارچه بدن انسان شناخته می‌شود. رندی هتریک می گوید؛ پس از سالها تحقیق جامع و فشرده، TRX با تغییراتی اصلاح و بهتر شد اما قواعد و اصول اولیه آن تغییر نکرد. کمپانی Fitness Everywhere نگاهی جدید به ورزش تناسب اندام دارد و توانسته سیستم حرفه‌ای TRX را به بازار ارائه دهد. این دستگاه به سرعت در سالن‌های ورزشی تیم‌های حرفه‌ای فوتبال، انجمن ملی بسکتبال، NHL (لیگ‌های ملی هاکی) و ... در حال گسترش است. وسایل حرفه‌ای آموزش تی آر ایکس به گونه‌ای ساخته شده که نیاز ماهرترین مربیان دنیا را برآورده می‌کند. شما با استفاده از این وسایل مخصوص قادر خواهید بود در هر مکانی به خوبی تمرین کنید. قلاب بادوام TRX به گونه‌ای طراحی شده که قادر است وزن شما را به خوبی تحمل کند. دستیگره پلاستیکی آن طوری طراحی شده که با وجود عرق دست به سادگی در دست‌هایتان قرار می‌گیرد و خطر لیز خوردن را کاهش می‌دهد. از لنگر و قفل‌های متفاوتی برای استحکام بند در مکان‌های مختلف استفاده شده تا به راحتی بتوانید آموزش ببینید. برای شناسایی حرکات کلیدی و تصحیح اشتباهات رایج در این ورزش، می‌توانید از رویکرد‌های علمی مربیان با تجربه استفاده کنید. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره آموزشی دعوت می‌کنیم.

عضله سازی بدون رفتن به باشگاه

عضله سازی بدون رفتن به باشگاه

تعداد ویدئو: 26

در دوره ویدیویی «عضله سازی بدون رفتن به باشگاه» تمرینات و حرکات مفید برای دستیابی به تناسب اندام در منزل را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. امروزه رشته بدنسازی به یکی از محبوب‎ترین شاخه‎های ورزشی در نزد مردان و زنان و به خصوص جوانان تبدیل شده است که سلامت و تندرستی را به همراه زیبایی و تناسب اندام برای افراد به همراه می‎آورد. بسیاری از افراد در طول هفته ساعات مشخصی را به انجام حرکات عضله سازی در باشگاه‎ها و منازل اختصاص می‎دهند و برای دستیابی به بدنی خوش‎فرم، از تمرینات منظمی پیروی می‎کنند. برای انجام تمرینات مربوط به پرورش اندام باید از قواعد و راهکارهای دقیقی استفاده کرد که از مهم‎ترین آنها می‎توان به برخورداری از هدف و برنامه تمرینی هوشمند بدنسازی اشاره نمود. منظور از برنامه هوشمند، برنامه‎ای قابل اندازه‌گیری، قابل اجرا و واقع گرایانه است که باعث پیشرفت فرد و عضله سازی در اندام وی شود. البته در میان ورزشکاران این رشته، اشتباهات رایج فراوانی وجود دارد که نه تنها در تناسب اندام تأثیری نمی‌گذارد، بلکه ممکن است نتیجه‎‏ای معکوس را برای فرد در پی داشته باشد. همچنین استفاده بیش از حد از مکمل‎ها و پروتئین‎ها می‎تواند آسیب‎های جدی را به اندام‎های داخلی وارد نماید. با این وجود در دنیای امروزی و به دلیل وجود مشغله‎های مختلف و کمبود زمان، بسیاری از افراد فرصت رفتن به باشگاه را نداشته و مجبور به انجام تمرینات در منزل می‎باشند. به همین علت ما در این مجموعه، حرکات و تمرینات گوناگونی را به شما علاقه‎مندان آموزش می‎دهیم که به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز ندارند و به راحتی در منزل قابل اجرا هستند. پس از شما عزیزان دعوت می‎کنیم همراه ما به تماشای ویدیوهای این دوره بنشینید.